Pen-y-Darren

pouzdro: titan, Damasteel
ciferník: bronz
ručky: titan, DLC
řemen: Ondřej Šíma, hovězina
strojek: Molnia, prořezaný, mimostředné zobrazení času
rok: 2012

Větší, hezčí, lepší. Tak by se daly charakterizovat hodinky jménem Pen-y-Darren tvořené coby evoluce Leviathanu. Téměř bezchybné (ona tam ta chyba totiž může být, mně se ji však zatím nepodařilo nalézt) provedení těchto hodinek je zkrátka typickým znakem Ondrovy tvorby. Velmi pěkně řešená vteřinovka je vyrobená z bronzi stejně jako ciferník, subciferník a okroužek na vnitřní části pouzdra. Hodinová a minutová ručka jsou z titanu s DLC povrchem, který byl využit i pro povlakování pouzdra a strojku. Ondřej upravil původní zobrazení času, takže na Pen-y-Darrenu jej můžeme spatřit na pozici 12. Ondřej Šíma pak jen ušil řemen na míru, který byl díky pozoruhodnému umístění korunky ještě specifičtější než obykle. Když už jsme u korunky, byla přemístěna taktéž na pozici 12, jak bylo zvykem u kapesních hodinek.
Zajímavosti: Hodinky se vyskytly na titulní stránce časopisu Speed a byly stvořeny v rekordně krátkém čase - za 3 měsíce. Důkaz toho, že když není Ondřej rozptylován ničím jiným, podává kvalitní výkon ve velmi krátké době:).

Bigger, nicer, better. Watch named Pan-y-Darren is characterised by these three words. It is an evolution of Leviathan. Almost flawless (I admit there might be a mistake somewhere but I did not find it) execution of this watch is typical for Ondřej's production. Well-done second hand is made of bronze, the same material that is used for the dial, the subdial and the inner peripheral ring. Titanium with DLC surface treatment is used for hours and minutes hands. The DLC can be seen also on the case and the movement. Ondřej changed the original time display and thanks to this, you can find it on the 12-o'clock-position. Ondřej Šíma made a custom strap that took into account the noteworthy crown position. Speaking about the crown, it was also moved to the 12-o'clock-position as it used to be common in pocket watches.
What is interesting about this watch is the fact that it appeared in the frontpage of the Speed magazine and it was made in record-breaking time - only 3 months. It is a proof Ondřej can work fairly quickly.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Archiv blogu