Leviathan

pouzdro: titan, Damašek od Chada Nicholse, DLC
ciferník: bronz
ručky: bronz
řemen: Ondřej Šíma, hovězina
strojek: 6498, prořezaný, mimostředné zobrazení času
rok: 2011Tyto hodinky reprezentují první obrovskou změnu v Ondrově výrobě. Já sama jsem z těchto hodinek byla paf a myslela si, že lepší už jeho tvorba být nemůže. Ale opět jsem se spletla a Ondřej mi to neustále dokazuje svými mílovými kroky k dokonalosti.
Vlastnoručně upravované můstky si ponechaly z původní 6498 málo poznávacích znaků, stále se to však ještě nedá považovat za vlastní kalibr. Ondra se rozhodl hodinky inovovat a aby toho nebylo málo, pohrál si se zobrazením času a přesunul jej na pozici 12. Složitě opracované ručky vyráběl také sám, a proto mají lehký nádech neohrabanosti, který se ovšem k těmto hodinkám hodí. Velkou novinkou zde byl také hojně využitý DLC povrch. Druhý důležitý barevný prvek tvoří bronz, taktéž její premiéra v Ondrově tvorbě, která byla použita jak na ciferník a subciferník, tak na okroužek po vnitřním obvodu pouzdra. Tato černobronzová kombinace se Ondrovi tak zalíbila, že když jej další zákazník požádal o tyto hodinky, řekl mu, že jsou sice zabrané, ale že mu rád udělá nové. A jelikož žádné dvoje z Ondrových hodinek nejsou stejné, můžete se na výsledek podívat v sekci Pen-y-Darren, či Long Life.

This watch represents the first enormous change in Ondřej's production. I personally was amused by this watch and I thought that he could not get better. But Ondřej proved me wrong by his huge steps to flawlessness.
Handmade bridges can hardly be recognized as the original ones, however, it is not regarded as an inhouse. Ondra has decided to innovate the watch, moreover, he played with the time display and moved it to 12-o'clock-position. Tricky hands were made by him too with a slight hint of roughness. The greatest news was the DLC. The second important element is the bronze (also used for the first time by Ondřej) as a material for the dial, the subdial and the inner peripheral ring of the watch. This black-and-bronze combination made so large impact on Ondřej that he was willing to create another similar watch on the request of another desirous costumer. The name of the second-made is Pen-y-Darren, but Long Life could be also considered as a sequel.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Archiv blogu