Carbon

pouzdro: uhlíková vlákna
ciferník: nerezový damašek
ručky: titan, DLC
řemen: Di-Model
strojek: ETA 6498
rok: 2012
Tyto hodinky mám opravdu moc ráda. Jsou velmi jednoduše vyrobené, a přesto vás uchvátí svým šarmem. To, že jsou jednoduše vyrobené, však neznačí, že byly vyrobeny nekvalitně nebo z "obyčejně běžného", Ondrova oblíbeného materiálu - damašku. Jejich pouzdro tvoří uhlíková vlákna. Ano, čtete správně. Díky použití tohoto materiálu jsou hodinky lehké a na ruce je téměř necítíte. Ze stejného materiálu je také korunka, jejíž obvod je hluboce drážkován, což zlepšuje manipulaci při natahování a seřizování času. Ciferník již pochází z nerezového damašku a je opatřen DLC vrstvou. Pod ním se skrývá strojek značky ETA 6498 s vteřinovkou umístěnou na pozici 6, s netradičně vyrytou číslicí "60" přímo nad ní. Dýnko je opět vyrobeno z uhlíku, můstky pokryty DLC vrstvou, s angláží, kolem natahovacího a korunkového kola a západky byl vyryt vzor, který mně osobně silně připomíná pneumatiky.
Další kapitolou jsou indexy. Ondřej zvolil místo klasických číslice digitální a dodal tak hodinkám kouzlo budíkového, nebo obecněji - elektronického vzhledu. Ručky můžete na ciferníku nalézt tři. Všechny jsou vyrobeny z titanu, také potaženy DLC vrstvou. Indexy, ručky i Ondřejovo logo jsou zvýrazněny oranžovou luminiscenční barvou; někteří jedinci zapálení pro tuto věc by si mohli povšimnout nápadné podobnosti modelu jedné italské automobilky. A to je podstatné, vždyť tyto hodinky se formovaly v Ondrově hlavě právě s tímto motivem. Když už jsem zmínila luminiscenci, její zvláštnost je v tom, že ve tmě nezáří oranžově, nýbrž klasickým, zelenožlutým světlem.
Třešničkou na dortu u těchto hodinek je pro mě neskutečně příjemný řemen se sponou, překvapivě také vyrobenou z karbonu.

I like this watch very much. It is simply-made, but it will catch you with its grace, because the fact that it is simply-made does not denote that it is not of high quality, or made of "common" material of Ondřej's taste - damascus. Its case is made of carbon fibres. Yes, that's right. Thanks to the use of this material, the watch is incredibly light and is hard to be felt on wrist. The same material was used on the crown, whose circumference has been deeply grooved, which simplifies hour-adjusting and watch-winding. The dial has been made of stainless damascus and it is DLCed. Under the dial, the ETA movement is hidden. The subdial is placed on position of number 6, with number "60" extraordinarily engraved above. The backlid is also made of carbon and anglaged bridges are covered with DLC. There is an interesting pattern around the winding and the crown wheel and the click, similar to a tyre.
The next chapter to be discussed are the markers. Ondřej chose digital digits instead of the common ones and gave the watch electronic-instrument appearance. There are three hands to be found, all made of titanium with DLC. Markers, hands and Ondřej's logo are filled with orange luminiscent paint; some people interested in this may notice that there is certain similarity between this watch and specific car from Italian automobile factory. And that is cardinal, after all, the watch has been forming in Ondřej's head exactly with this motif. Mentioning the luminiscent paint, what is curious about it is the fact that it glows "in common way", i.e. yellow-green light.
The icing on the cake is the incredibly comfortable strap (surprisingly) with carbon buckle.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Archiv blogu