Endeavour

pouzdro: beryliová bronz
ciferník: titan
ručky: titan
řemen: Pattini, losos
strojek: 6498, retrográdní zobrazení data, vlastní kola
rok: 2014


Endeavour jsou hodinky pojmenované podle lodě, na které se po Tichém Oceánu plavil v letech 1768-1771 James Cook. Na jméno Endeavour můžete narazit také u raketoplánu, který měl nahradit Challengera.
Neobvyklý styl, ve kterém byly tyto hodinky zkonstruovány, evokuje myšlenky na lodní šroub, kormidlo a ukazatele tlaku a sílu větru, řemen zase skýtá představu paluby. Zkrátka a dobře, hodinky vytvářející dojem lodi. Pod lodním šroubem se skrývá vteřinovka na pozici 6, jako kormidlo funguje ciferník s římskými číslicemi s nápadně pozměněnou číslicí 8, která hodinkám dodává příslib ještě důraznější originality než bývá u Ondřejových hodinek zvykem. Ukazatele pak rozpoznáte z hodinové a minutové ručky a také retrográdního zobrazení data. Ručky jsou hezkým příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. Bohužel, na fotkách nelze vidět kalendář vyrytý do vnitřní strany lunety z bronzu, na který ukazuje stříbrná ručka. Jak jste se určitě dovtípili, původní 6498 byla značně upravená (DLC, můstky, retrográdní zobrazení data), i tak se ale dá ještě stále rozpoznat. Ondřej přidal i další nenápadně umístěné tlačítko na posouvání data. Velmi poutavým shledávám i řemen z lososa se svou charakteristickou pravidelnou strukturou.
Netřeba zdůrazňovat, že tyto hodinky se také řadí k výkvětu Ondrovy tvorby.

Endeavour - a watch named by a British Royal Navy research vessel that James Cook commanded on his 1769-1771's voyage. You can meet the name also with the Challenger-replacing space shuttle.
The unusual style in which the watch was created evokes thoughts of a propeller, a wheel and a humidity and air pressure indicators, the strap conveys the resemblence of a deck. Clearly, it exudes the image of a ship. Under the depiction of a propeller, the second hand is hidden, the dial with Roman numerals represents a wheel and indicators are meant by hours and minutes hands and by the silver hand pointing at the calendar engraved into the bronze inner peripheral ring. As you can see, the numeral 8 has been changed to a special image, which gave the watch even more original look than it is common in Ondřej's production. The hands are just an example of beauty in simplicity. The original 6498 was adjusted a lot (DLC, bridges, retrograde time display) but still it can be recognized. Ondřej added a button for setting the date. I find the strap very catching with the characteristic pattern for it has been made from salmon.
There is no need in saying that this watch is one of the best of Ondřej's.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Archiv blogu